• ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • 1
 • 2
 • 3
 • 
ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • 1

Terminy zapłaty podatków w związku z Covid 19

Przesunięcia terminów na złożenie różnych podatków i informacji to odpowiedź na oczekiwania podatników, które wynikają m.in. z utrudnień w prowadzeniu działalności gospodarczej w związku z pandemią COVID-19. Ministerstwo Finansów przypomina, na jakie ułatwienia mogą liczyć podatnicy PIT, CIT, VAT i akcyzy oraz do kiedy gminy mogą przesunąć zapłatę rat podatku od nieruchomości.

Czytaj więcej...

Podatki 2020: Co zmieni się w PIT od 1 stycznia?

Wyższy limit dla małego podatnika, wyższe koszty uzyskania przychodów, obniżka PIT do 17%, ulga na złe długi - to niektóre ze zmian, które wejdą w życie z początkiem przyszłego roku w podatku dochodowym od osób fizycznych. Zmienią się również w niewielkim stopniu zwolnienia przedmiotowe oraz zasady poboru zaliczek na podatek. Ponadto, przedsiębiorcy będą musieli bardziej uważać przy płatnościach przekraczających 15 tys. zł. Zignorowanie tzw. białej listy podatników VAT czy przepisów dot. obowiązkowego split paymentu będzie bowiem kosztowało brakiem uznania wydatku za koszt podatkowy. 

Czytaj więcej...

REJESTR-BDO

Firmy mają problemy z rejestracją na VAT

Część przedsiębiorców musi czekać na rejestrację nawet trzy miesiące i dłużej, co utrudnia im rozpoczęcie i prowadzenie biznesu. Skarbówka tłumaczy, że musi zweryfikować podatnika, a to trwa.

Przedsiębiorcy narzekają, że urzędy skarbowe utrudniają im rejestrację na potrzeby VAT. Wyjaśniają, że urzędnicy przedłużają procedurę rejestracyjną do trzech miesięcy, choć mogliby ją zakończyć wcześniej, bo mają komplet dokumentów.

Czytaj więcej...

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych. Przedsiębiorcy mogą nie wiedzieć, że konieczne jest dokonanie wpisu

13 października wszedł w życie Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych. Firmy mają jednak jeszcze trochę czasu, by dokonać odpowiedniego wpisu. Problem polega jednak na tym, że wielu przedsiębiorców może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że powinno jakiegokolwiek wpisu dokonać. A kary za niewywiązanie się z tego obowiązku mogą być ogromne i sięgać nawet miliona złotych.

Czytaj więcej...

Podatki 2019: Nowela obniżająca PIT już w Dzienniku Ustaw

Od wtorku 1 października weszły w życie zmiany w PIT. Podatek dochodowy PIT zostanie zmniejszony z 18 do 17 proc. Przewidującą to nowelizację ustaw podatkowych opublikowano w Dzienniku Ustaw. Równocześnie podwyższone zostaną koszty uzyskania przychodów dla pracowników.

Czytaj więcej...

MF wprowadziło nowy certyfikat dla JPK

Resort finansów zmienił certyfikat klucza publicznego do środowiska produkcyjnego jednolitego pliku kontrolnego (JPK). Nowy certyfikat obowiązuje od 23 sierpnia br. Równocześnie w Ministerstwie Finansów trwają prace nad nowymi plikami JPK_VAT, które zostaną wprowadzone w związku z planowanym zastąpieniem deklaracji VAT-7 i VAT-7K.

Czytaj więcej...

Warszawa